Jak začít s programováním v Pythonu

Před rokem jsem ještě vůbec netušila, že nějaký Python existuje. Programování pro měl byla jedna velká černá díra. Ale díky Digitální akademii Data pořádané Czechitas, jsem si tento program oblíbila. A to natolik, že jsem se letos přihlásila na tříměsíční večerní kurz, opět od Czechitas. Pomalu tedy zjišťuji o čem že to programování vlastně je.

Pokud vás programování láká, ale vůbec netušíte, kde začít, tady je pár mých tipů. Existuje určitě i spousta dalších kvalitních zdrojů a stránek. Zmiňuji zde pouze ty, které jsem sama aktivně využila. Budu ráda, pokud mi do komentářů napíšete o vašich oblíbených stránkách.

Úvod do programování

Když si zatím ani nejste jistí, jestli by vás programování mohlo zajímat a zda je to vůbec pro vás, koukněte na stránku junior.guru, za kterou stojí Honza Javorek.

Czechitas nabízejí jednodenní kurz, který vám Python představí a nejsou zde potřeba žádné předchozí znalosti.

Zdarma můžete na jejich stránkách zkouknout i on-line kurz, je pouze nutné se zaregistrovat svým e-mailem.

Kde najdete informace o Pythonu

Oficiální dokumentace k Pythonu je samozřejmě v angličtině a najdete ji tady. Je velmi podrobná a najdete zde nevyčerpatelné množství informací.

Pro mě ale bylo přehlednější hledat si určitá témata na stránkách w3schools, kde je velké množství příkladů, které si můžete online zkoušet.

V češtině můžu doporučit stránky od pyladies a to volně dostupné materiály pro samouky. Pořádají rovněž kurzy Pythonu, ale nemám s nimi osobní zkušenost. Zatím 🙂

Na závěr si nechávám stránku kódím.cz od Martina Podlouckého. Tu otevírám posledního tři čtvrtě roku téměř na týdenní bázi. Slouží totiž jako podklad pro kurzy Pythonu pořádané Czechitas. Najdete zde vysvětlení pojmů i cvičení, na kterých si své znalosti procvičíte. Bohužel ale jejich možné řešení tu nenajdete.

Zkoušeli jste Python? A kde čerpáte znalosti?

Napsat komentář